farní kostel sv. Stanislava

Kliknutím mapku aktivujete
Logo farní kostel sv. Stanislava
O místu:

Kostel sv. Stanislava v Bruzovicích je tvořen poměrně strohou barokní stavbou na hraně údolí místního potoka. Pro vyrovnání terénu je jižní strana okolí kostela tvořena jakousi rampou jíž zpevňuje na jihu opěrná zeď se vstupní branou. Ta je ozdobena sochami sv. Barbory a sv. Josefa. Od brány vedou dolů k silnici mohutné kamenné schody na jejichž konci se nachází sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Anny.

Samotný kostel je jednoduchá jednolodní obdélná stavba s polygonálně ukončeným neustoupeným presbytářem a půlkruhově zakončenými okny jež prosvětlují jak loď tak presbyterium. Po obou bocích presbyteria se nachází obdélné sakristie. Kostel tak v půdoryse tvoří takřka pravidelný katolický kříž. Ve středu jižní fasády je ke kostelu přistavěna drobná předsíň. V čele vstupní východní fasády se tyčí mohutná čtvercová věž ukončená barokní cibulovitou bání. Nad křížením střechy presbyteria a sákristií se tyčí nad hřeben střechy drobný sanktusník.

Zdroj: www.hrady.cz

Nejbližší události v místě (rozmezí od 15.5. do 25.5.2024)

Den Čas Druh intence
neděle
19.5.
09:30 Mše svatá

Za † Drahomíra Boščika, rodiče, vnučku a duše v očistci.

pondělí
20.5.